תחומי התמחות

התמחויות

משרד עורכי דין אברהם לוי מציע מענה מקיף ומקצועי בשני מישורים – דיני משפחה ודיני עבודה.
בתחום דיני המשפחה, המהווה את ליבת העיסוק של המשרד, ניתנים שירותי ייעוץ וייצוג משפטי במגוון אפיקים לרבות ענייני נישואין וגירושין על שלל הסוגיות הכרוכות בכך כגון סידור גט, מזונות ילדים, מזונות אישה, חלוקת רכוש, משמורת וזמני שהות (הסדרי ראיה), הסכמי גירושין, הסכמי ממון, הסכמי שלום בית, ידועים בציבור ועוד.

בית דין רבני

מיהו טוען רבני? (טו"ר) מיהו מוסמך לדיינות? מהי רבנות? ומה ההבדל בין עורך דין לדיני משפחה שהוא גם טוען רבני ומוסמך לדיינות לבין עו"ד שמתמחה בדיני משפחה ואין לו הסמכה או מומחיות נוספות?
על שאלות אלו ואחרות נענה בכתבה הבאה.

גישור בגירושין

גישור הוא הליך לפתרון סכסוכים. הליך זה חוסך את הפגיעות השונות הנובעות מניהול הליך משפטי, ולרוב אף משפר את מערכת היחסים בין הצדדים המסוכסכים. את הליך הגישור מנהל מגשר מוסמך, שתפקידו להביא את הצדדים לכדי הסכמות מבלי שיש בידו סמכות הכרעה.

דיני עבודה

עולם דיני העבודה הוא עולם רחב ומגוון, אשר עוסק במערכת החובות והזכויות בין העובדים למעסיקים. מערכת זו נובעת בעיקר מהחוק, מהפסיקה ומהסכמים קיבוציים ואישיים.
דיני עבודה מצריכים בקיאות וידע במגוון תחומים משפטיים…

הסכם ממון

הסכם ממון הוא הסכם בענייני רכוש, שנערך בין בני זוג לקראת נישואיהם או לאחר נישואיהם. הסכם כזה מסדיר את הסוגיות הרכושיות הרלוונטיות בין בני הזוג, וניתן לשנותו בכל עת בהסכמת בני הזוג.
אם בני זוג מעוניינים להסדיר ביניהם …

משמורת ומזונות ילדים

ילדים משותפים של בני זוג שנפרדים, מושפעים מתהליך הפרידה ומהחלטות הוריהם. אחד הנושאים הטעונים ביותר הוא משמורת הילדים – האם תהיה להורים משמורת משותפת? האם אחד הצדדים יקבל משמורת מלאה ולאחר יינתנו זמני שהות? (לשעבר "הסדרי ראייה").

צוואות וירושות

צוואה היא מסמך, שבו המצווה קובע מי יירש את רכושו ונכסיו לאחר מותו.
חוק הירושה קובע, כי כל אדם יכול לערוך צוואה, מלבד החריגים בחוק, למשל: קטין או פסול דין. לפיכך, אדם מתחת לגיל 18 לא יכול לערוך צוואה.
כדי שלצוואה יהיה תוקף משפטי מחייב…

דילוג לתוכן